Solaredge SE8K-RW0TEBEN4
Kod produktu: F.Solaredge.3F.wifi.00080.RW0TEBEN4

Ceny i zakupy po zalogowaniuCeny netto, dostępność i zamówienia są dostępne dla zweryfikowanych kont firmowych.
| Typ falownika | On-grid |
|---|---|
| Ilość faz | 3 |
| Maksymalna moc pozorna AC | 8000 VA |
| Maksymalna moc DC | 10 800 W |
| Moc wyjściowa | 8000 VA |
| Amperaż | 13,5 A |
| WIFI | Tak |
| Ethernet | Tak |
| Kompatybilne optymalizatory | Solaredge |
| Gwarancja | 12 lat |
| Kod CN | 85044085 |
| Kraj pochodzenia | Izrael |
| Waga | 18,9 kg |
| Szerokość | 315 mm |
| Wysokość | 540 mm |
| Głębokość | 191 mm |
SolarEdge SE8K-RW0TEBEN4 jest trójfazowym falownikiem z serii SE3K–SE10K, zaprojektowanej do systemów wykorzystujących optymalizatory mocy SolarEdge. Wariant 8 kW oferuje znamionową i maksymalną moc wyjściową 8000 VA, a po stronie DC współpracuje z generatorem fotowoltaicznym o mocy do 10 800 W. Znamionowe napięcie wejściowe wynosi 750 V DC, wartość maksymalna 900 V DC, natomiast dopuszczalny prąd wejściowy sięga 13,5 A. Falownik osiąga maksymalną sprawność 98% oraz europejską sprawność ważoną 97,6%. Do komunikacji dostępne są RS485 i Ethernet, a ZigBee, Wi-Fi oraz wbudowany GSM występują jako opcje. Funkcje Smart Energy Management obejmują m.in. ograniczanie eksportu i kontrolę urządzeń, a stopień ochrony IP65 pozwala montować urządzenie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.
Pliki do pobrania
Opis produktu
SolarEdge SE8K-RW0TEBEN4 – trójfazowy falownik sieciowy 8 kW
Zastosowanie
- trójfazowe instalacje fotowoltaiczne w budynkach mieszkalnych i małych obiektach komercyjnych,
- systemy PV wykorzystujące optymalizatory mocy SolarEdge,
- instalacje pracujące w architekturze stałego napięcia DC,
- projekty korzystające z ograniczania eksportu i funkcji Home Energy Management,
- systemy wymagające przewodowej lub opcjonalnej bezprzewodowej komunikacji.
Najważniejsze cechy
- znamionowa i maksymalna moc wyjściowa AC: 8000 VA,
- maksymalna moc generatora PV: 10 800 W DC,
- maksymalne napięcie wejściowe: 900 V DC,
- znamionowe napięcie wejściowe: 750 V DC,
- maksymalny prąd wejściowy: 13,5 A,
- maksymalny ciągły prąd wyjściowy: 13 A na fazę,
- maksymalna sprawność falownika: 98%,
- europejska sprawność ważona: 97,6%,
- komunikacja RS485 i Ethernet oraz opcjonalne ZigBee, Wi-Fi i GSM,
- stopień ochrony IP65 i emisja hałasu poniżej 40 dBA.
Parametry techniczne
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Znamionowa moc wyjściowa AC | 8000 VA |
| Maksymalna moc wyjściowa AC | 8000 VA |
| Znamionowe napięcie wyjściowe AC | 380 / 220 V; 400 / 230 V |
| Zakres napięcia wyjściowego AC faza–przewód neutralny | 184–264,5 V AC |
| Częstotliwość AC | 50 / 60 Hz ±5 |
| Maksymalny ciągły prąd wyjściowy | 13 A na fazę |
| Obsługiwane sieci | 3 / N / PE, układ WYE z przewodem neutralnym |
| Maksymalna moc DC modułów PV | 10 800 W |
| Maksymalne napięcie wejściowe | 900 V DC |
| Znamionowe napięcie wejściowe DC | 750 V DC |
| Maksymalny prąd wejściowy | 13,5 A |
| Detekcja zwarć doziemnych | Czułość 700 kΩ |
| Maksymalna sprawność falownika | 98% |
| Europejska sprawność ważona | 97,6% |
| Nocny pobór mocy | <2,5 W |
| Interfejsy komunikacyjne | RS485, Ethernet; ZigBee, Wi-Fi i wbudowany GSM opcjonalnie |
| Inteligentne zarządzanie energią | Ograniczanie eksportu, Home Energy Management – kontrola urządzeń |
| Wyjście AC | Dławik kablowy, średnica 15–21 mm |
| Wejście DC | 2 pary MC4 |
| Wymiary | 540 × 315 × 191 mm |
| Masa | 18,9 kg |
| Zakres temperatury pracy | -20°C do +60°C; wersja M40: -40°C do +60°C |
| Chłodzenie | Wentylator wewnętrzny |
| Emisja hałasu | <40 dBA |
| Stopień ochrony | IP65 – montaż wewnętrzny i zewnętrzny |
Porównanie modeli
W serii SE3K–SE10K model SE8K znajduje się pomiędzy wariantami SE7K i SE9K. W stosunku do SE7K zwiększa moc wyjściową z 7000 VA do 8000 VA, maksymalną moc DC z 9450 W do 10 800 W oraz maksymalny prąd wejściowy z 12 A do 13,5 A. Maksymalny ciągły prąd wyjściowy rośnie z 11,5 A do 13 A na fazę. Kolejny SE9K oferuje 9000 VA mocy wyjściowej, 12 150 W maksymalnej mocy DC i prąd wejściowy 15 A, przy maksymalnym prądzie wyjściowym 14,5 A na fazę. SE8K jest więc wariantem dla instalacji, które wymagają wyższej mocy niż model 7 kW, ale nie potrzebują jeszcze parametrów wersji 9 kW.
Oferta B2B
SolarEdge SE8K-RW0TEBEN4 to wariant przeznaczony do trójfazowych systemów SolarEdge wymagających 8 kW mocy wyjściowej i obsługi większego generatora PV. Skontaktuj się z obsługą zamówień GVOLT (tel. +48 534 053 631, e-mail orders@7sun.eu) w sprawie wyceny B2B, dostępności oraz doboru kompatybilnych optymalizatorów mocy i pozostałych komponentów instalacji.
⌄

