Deye SUN-6K-SG05LP3-EU
Kod produktu: F.deye.3f.H.6k-SG05LP3-EU

Ceny i zakupy po zalogowaniuCeny netto, dostępność i zamówienia są dostępne dla zweryfikowanych kont firmowych.
| Typ falownika | Hybryda |
|---|---|
| Ilość faz | 3 |
| Maksymalna moc pozorna AC | 6600 VA |
| Maksymalna moc DC | 12 000 W |
| Moc wyjściowa | 6000 W |
| Ilość MPPT | 2 |
| Amperaż | 20+20A |
| WIFI | Tak |
| Ethernet | Nie |
| Kompatybilne magazyny energii | Deye, Dyness |
| Gwarancja | 10 lat |
| Kod CN | 85044085 |
| Kraj pochodzenia | Chiny |
| Waga | 35,2 kg |
| Szerokość | 386 mm |
| Wysokość | 660 mm |
| Głębokość | 250 mm |
Deye SUN-6K-SG05LP3-EU-SM2 to trójfazowy falownik hybrydowy przeznaczony do systemów fotowoltaicznych z niskonapięciowym magazynem energii. Model oferuje znamionową moc czynną 6000 W i maksymalną moc pozorną 6600 VA, a po stronie PV może przyjąć do 9600 W mocy wejściowej. Dwa trackery MPPT pracują w zakresie 200–650 V, przy maksymalnym napięciu wejściowym 800 V DC i konfiguracji stringów 1+1. Falownik współpracuje z akumulatorami kwasowo-ołowiowymi lub litowo-jonowymi o napięciu 40–60 V, zapewniając prąd ładowania i rozładowania do 135 A. W trybie pracy poza siecią dostępna jest moc szczytowa równa dwukrotności mocy znamionowej przez 10 sekund. Maksymalna sprawność wynosi 97,6%, a komunikacja Wi-Fi, RS485 i CAN oraz obudowa IP65 wspierają zastosowanie urządzenia w trójfazowych instalacjach hybrydowych.
Pliki do pobrania
Opis produktu
Deye SUN-6K-SG05LP3-EU-SM2 – trójfazowy falownik hybrydowy LV 6 kW
Zastosowanie
- trójfazowe instalacje fotowoltaiczne z niskonapięciowym magazynem energii,
- systemy domowe i małe obiekty użytkowe wymagające mocy 6 kW,
- instalacje pracujące w sieci oraz poza siecią,
- systemy współpracujące z akumulatorami kwasowo-ołowiowymi lub litowo-jonowymi,
- instalacje wykorzystujące możliwość magazynowania energii z generatora diesla.
Najważniejsze cechy
- znamionowa moc czynna AC: 6000 W,
- maksymalna moc pozorna AC: 6600 VA,
- maksymalna moc wejściowa PV: 9600 W,
- maksymalne napięcie wejściowe PV: 800 V DC,
- zakres napięcia MPPT: 200–650 V,
- 2 MPPT z układem stringów 1+1,
- maksymalny prąd ładowania i rozładowania akumulatora: 135 A,
- zakres napięcia akumulatora: 40–60 V,
- moc szczytowa poza siecią: 2 × moc znamionowa przez 10 s,
- maksymalna sprawność 97,6%, komunikacja Wi-Fi / RS485 / CAN i stopień ochrony IP65.
Parametry techniczne
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Typ akumulatora | Ołowiowo-kwasowy lub litowo-jonowy |
| Zakres napięcia akumulatora | 40–60 V |
| Maksymalny prąd ładowania | 135 A |
| Maksymalny prąd rozładowania | 135 A |
| Strategia ładowania akumulatora Li-Ion | Samoadaptacja do BMS |
| Liczba portów akumulatora | 1 |
| Maksymalna moc dostępu PV | 12 000 W |
| Maksymalna moc wejściowa PV | 9600 W |
| Maksymalne napięcie wejściowe PV | 800 V DC |
| Napięcie startowe | 160 V DC |
| Zakres napięcia MPPT | 200–650 V DC |
| Znamionowe napięcie wejściowe DC | 550 V DC |
| Maksymalny prąd wejściowy PV | 20 + 20 A |
| Maksymalny prąd zwarciowy PV | 30 + 30 A |
| Liczba MPPT / liczba stringów MPPT | 2 / 1+1 |
| Znamionowa moc czynna AC | 6000 W |
| Maksymalna moc pozorna AC | 6600 VA |
| Prąd znamionowy wejściowy / wyjściowy AC | 9,1 / 8,7 A |
| Maksymalny prąd wejściowy / wyjściowy AC | 10 / 9,6 A |
| Maksymalny prąd by-pass Grid → Load | 45 A |
| Moc szczytowa poza siecią | 2 × moc znamionowa przez 10 s |
| Współczynnik mocy | 0,8 wiodący do 0,8 opóźniony |
| Znamionowe napięcie wejściowe / wyjściowe | 220 / 380 V; 230 / 400 V, 0,85Un–1,1Un |
| Znamionowa częstotliwość sieci | 50 / 45–55 Hz; 60 / 55–65 Hz |
| Sposób przyłączenia do sieci | 3L + N + PE |
| THDi | <3% przy mocy nominalnej |
| Prąd wejściowy DC | <0,5% In |
| Maksymalna sprawność | 97,6% |
| Euro sprawność | 97,0% |
| Sprawność MPPT | >99% |
| Interfejs komunikacyjny | Wi-Fi, RS485, CAN |
| Wyświetlacz | LCD |
| Zakres temperatury pracy | -40°C do +60°C; powyżej 45°C obniżenie wartości znamionowych |
| Dopuszczalna wilgotność otoczenia | 0–100% |
| Maksymalna wysokość instalacji | 3000 m |
| Poziom hałasu | ≤55 dB |
| Stopień ochrony | IP65 |
| Topologia falownika | Beztransformatorowa |
| Wymiary | 386 × 660 × 250 mm, bez złączy i uchwytów montażowych |
| Masa | 35,2 kg |
| Typ chłodzenia | Inteligentne chłodzenie powietrzne |
Porównanie modeli
Deye SUN-6K-SG05LP3-EU-SM2 znajduje się pomiędzy wariantami 5 i 8 kW tej samej serii. W stosunku do modelu 5 kW zwiększa znamionową moc czynną z 5000 W do 6000 W, maksymalną moc wejściową PV z 8000 W do 9600 W oraz maksymalny prąd ładowania i rozładowania akumulatora z 120 A do 135 A. Wyższy SUN-8K-SG05LP3-EU-SM2 oferuje 8000 W mocy znamionowej, 12 800 W maksymalnej mocy wejściowej PV oraz prąd ładowania i rozładowania do 190 A. Modele zachowują ten sam zakres napięcia akumulatora 40–60 V, maksymalne napięcie PV 800 V i sprawność maksymalną 97,6%, dlatego wariant 6 kW dobrze wpisuje się w instalacje wymagające większej mocy niż model 5 kW, ale bez przechodzenia na klasę 8 kW.
Oferta B2B
Deye SUN-6K-SG05LP3-EU-SM2 sprawdzi się jako centralny element trójfazowego systemu PV z niskonapięciowym magazynem energii. Skontaktuj się z obsługą zamówień GVOLT (tel. +48 534 053 631, e-mail orders@7sun.eu), aby uzyskać wycenę B2B oraz dobrać kompatybilną baterię i pozostałe komponenty instalacji hybrydowej Deye.
⌄

