Deye SUN-40K-SG01HP3-EU-BM4
Product code: F.Deye.3F.H.40K-SG01HP3-EU-AM2

Prices and purchasing after loginNet prices, availability and ordering are available to verified business accounts.
| Inverter type | Hybrid |
|---|---|
| Number of phases | 3 |
| Maximum AC apparent power | 44 000 VA |
| Maximum DC power | 80 000 W |
| Output power | 40 000 W |
| Number of MPPTs | 4 |
| Current rating | 36+36+36+36A |
| WIFI | Yes |
| Ethernet | No |
| Compatible energy storage | Deye |
| Warranty | 5 years |
| CN code | 85044085 |
| Country of origin | China |
| Weight | 80 kg |
| Width | 527 mm |
| Height | 894 mm |
| Depth | 294 mm |
This description is available in Polish. Technical specifications and documents are listed above.
Deye SUN-40K-SG01HP3-EU-BM4 to trójfazowy falownik hybrydowy wysokiego napięcia przeznaczony do większych systemów PV z magazynowaniem energii. Model zapewnia znamionową moc czynną 40 000 W i maksymalną moc pozorną 44 000 VA, natomiast sekcja fotowoltaiczna obsługuje do 64 000 W mocy wejściowej przy maksymalnym napięciu 1000 V DC. Cztery trackery MPPT współpracują z ośmioma stringami w układzie 2+2+2+2, a maksymalny prąd wejściowy wynosi 36 + 36 + 36 + 36 A. Falownik współpracuje z akumulatorami kwasowo-ołowiowymi lub litowo-jonowymi w zakresie 160–700 V i wykorzystuje dwa porty baterii, zapewniając prąd ładowania oraz rozładowania do 50 + 50 A. W trybie poza siecią urządzenie może chwilowo osiągnąć dwukrotność mocy znamionowej przez 10 sekund. Maksymalna sprawność wynosi 97,6%, natomiast komunikacja RS485, RS232 i CAN, inteligentne chłodzenie powietrzne oraz obudowa IP65 wspierają zastosowanie modelu w dużych trójfazowych instalacjach hybrydowych.
Downloads
Original description in Polish
Deye SUN-40K-SG01HP3-EU-BM4 – trójfazowy falownik hybrydowy HV 40 kW
Application
- duże trójfazowe instalacje fotowoltaiczne z magazynem energii HV,
- systemy komercyjne wymagające mocy falownika 40 kW,
- układy hybrydowe pracujące zarówno z siecią, jak i w trybie off-grid,
- instalacje wykorzystujące dwa porty baterii i wysokonapięciowe akumulatory 160–700 V,
- projekty z rozbudowaną sekcją PV wymagającą czterech trackerów MPPT.
Najważniejsze cechy
- znamionowa moc czynna AC: 40 000 W,
- maksymalna moc pozorna AC: 44 000 VA,
- maksymalna moc wejściowa PV: 64 000 W,
- maksymalna moc dostępu PV: 80 000 W,
- 4 MPPT z ośmioma stringami w układzie 2+2+2+2,
- maksymalny prąd wejściowy PV: 36 + 36 + 36 + 36 A,
- zakres napięcia akumulatora: 160–700 V,
- maksymalny prąd ładowania i rozładowania: 50 + 50 A,
- moc szczytowa poza siecią: 2 × moc znamionowa przez 10 s,
- maksymalna sprawność 97,6%, sprawność MPPT 99,9% i stopień ochrony IP65.
Technical specifications
| Parameter | Value |
|---|---|
| Typ akumulatora | Ołowiowo-kwasowy lub litowo-jonowy |
| Zakres napięcia akumulatora | 160–700 V |
| Maksymalny prąd ładowania | 50 + 50 A |
| Maksymalny prąd rozładowania | 50 + 50 A |
| Strategia ładowania akumulatora Li-Ion | Samoadaptacja do BMS |
| Liczba portów akumulatora | 2 |
| Maksymalna moc dostępu PV | 80 000 W |
| Maksymalna moc wejściowa PV | 64 000 W |
| Maksymalne napięcie wejściowe PV | 1000 V DC |
| Napięcie startowe | 180 V DC |
| MPPT voltage range | 150–850 V DC |
| Znamionowe napięcie wejściowe DC | 600 V DC |
| Maksymalny prąd wejściowy PV | 36 + 36 + 36 + 36 A |
| Maksymalny prąd zwarciowy PV | 55 + 55 + 55 + 55 A |
| Liczba MPPT / liczba stringów MPPT | 4 / 2+2+2+2 |
| Rated AC active power | 40 000 W |
| Maximum AC apparent power | 44 000 VA |
| Prąd znamionowy wejściowy / wyjściowy AC | 60,7 / 58 A |
| Maksymalny prąd wejściowy / wyjściowy AC | 66,7 / 63,8 A |
| Maksymalny prąd by-pass Grid → Load | 200 A |
| Moc szczytowa poza siecią | 2 × moc znamionowa przez 10 s |
| Współczynnik mocy | 0,8 wiodący do 0,8 opóźniony |
| Znamionowe napięcie wejściowe / wyjściowe | 220 / 230 V, 0,85Un–1,1Un |
| Znamionowa częstotliwość sieci | 50 / 45–55 Hz; 60 / 55–65 Hz |
| Sposób przyłączenia do sieci | 3L + N + PE |
| THDi | <3% przy mocy nominalnej |
| Prąd wejściowy DC | <0,5% In |
| Maksymalna sprawność | 97,6% |
| Euro sprawność | 96,5% |
| Sprawność MPPT | 99,9% |
| Interfejs komunikacyjny | RS485, RS232, CAN |
| Tryb monitorowania | GPRS / Wi-Fi / Bluetooth / 4G / LAN – opcjonalnie |
| Zakres temperatury pracy | -40°C do +60°C; powyżej 45°C obniżenie wartości znamionowych |
| Dopuszczalna wilgotność otoczenia | 0–100% |
| Maksymalna wysokość instalacji | 2000 m |
| Poziom hałasu | ≤65 dB |
| Topologia falownika | Beztransformatorowa |
| Wymiary | 527 × 894 × 294 mm, bez złączy i uchwytów montażowych |
| Masa | 80 kg |
| Stopień ochrony | IP65 |
| Typ chłodzenia | Inteligentne chłodzenie powietrzne |
Porównanie modeli
Deye SUN-40K-SG01HP3-EU-BM4 jest pierwszym wariantem w tej rodzinie wykorzystującym 4 trackery MPPT i układ 2+2+2+2 stringi. W porównaniu z SUN-35K-SG01HP3-EU-BM3 zwiększa znamionową moc czynną z 35 000 W do 40 000 W, maksymalną moc wejściową PV z 56 000 W do 64 000 W oraz maksymalną moc dostępu PV z 70 000 W do 80 000 W. Maksymalna moc pozorna rośnie z 38 500 VA do 44 000 VA, a maksymalny prąd wyjściowy AC z 55,8 A do 63,8 A. Wyższy SUN-50K-SG01HP3-EU-BM4 zachowuje cztery trackery MPPT, ale podnosi moc znamionową do 50 000 W, maksymalną moc wejściową PV do 80 000 W i moc dostępu PV do 100 000 W. Model 40 kW stanowi więc podstawowy wariant BM4 dla dużych instalacji wymagających rozbudowanej sekcji wejściowej PV.
B2B offer
Deye SUN-40K-SG01HP3-EU-BM4 jest przeznaczony do dużych trójfazowych systemów hybrydowych z wysokonapięciowym magazynem energii i rozbudowaną stroną PV. Skontaktuj się z obsługą zamówień GVOLT (tel. +48 534 053 631, e-mail orders@7sun.eu) w sprawie wyceny B2B oraz doboru kompatybilnych baterii HV i pozostałych komponentów systemu Deye.
⌄

